Kedves Mórás Diákok!, Kedves Szülők !
Amikor egy iskola ifjúságvédelmi felelőse a világháló honlapjára leírja gondolatait óriási felelősséget vállal. Azt várhatják Tőle, hogy jogszabályokról, statisztikai adatokról, konkrét esetekről, támogatásokról írjon. Most még sem ezt teszem. Állíthatom , hogy a mosonmagyaróvári Móra Ferenc Általános Iskola a gyermekvédelemmel kapcsolatos minden jogszabályt betűje, és szelleme szerint alkalmaz. Arra törekszik, hogy a kétségtelenül meglévő hátrányokat csökkentse, a minimálisra szorítsa, a lehetőségeken belül. Ezt minden, ebben az iskolában dolgozó pedagógus hitvallásának vallja.
Most, arra szeretném ráirányítani a figyelmet, hogy a történelem során milyen magasztos gondolatok fogalmazódtak meg arról, hogy az emberi kapcsolatokban az egymásra utaltság, egymás segítése mennyire fontos.
A napokban Kozma atya mosonmagyaróvári beszédében azt mondta, hogy az ember másokért van. Teljesen igaz, hogy a családunkért, nagyobb közösségünkért, a nemzetünkért , az emberiségért élünk , dolgozunk.
Széchenyi István ,- aki Kossuth szerint is- a legnagyobb magyar volt,azt mondta:
„Csak a gyenge szereti önmagát, az erős egész nemzeteket hordoz szívében.”
A 800 éves Ferences Rend , akinek alapítója Assisi Szent Ferenc volt, a „ Béke és Jóság” idézetet írta zászlajára. Azt vallották, hogy a kitaszítottakkal, a peremen élőkkel, az élet határhelyzeteiben lévőkkel, a rászorultakkal, a szenvedőkkel foglalkozni értelmes, nagyon szép feladat.
Napi hír, hogy: a világhírű Real Madrid futball klub a nehéz sorsú gyerekek között keresi leendő Cristiano Ronaldóit, többek között Magyarországon is.
Ha e három gondolat eredőjét keressük , akkor érezzük, hogy csak egymás segítése, támogatása segít a nehezebb, hátrányos helyzetű diákjaink felemelésében,hátrányaik mérséklésében.
Lehet , hogy idealista vagyok, de szeretném elérni, hogy egy olyan „Szívesség” „programot” sikerül majd a Mórában, a közeljövőben megvalósítani,ahol dicsőség lenne másokon segíteni.